Włączanie Wyższe Drużyny Performing: Ikea

Autor: Jarosław Kowal - Mentor & Coach Company

Zwiększanie efektywności zespołu z wykorzystaniem systemu Facet5

Sytuacja i cel.

IKEA jest firmą działającą w wielu krajach, która prowadzi ogromne sklepy oferujące tysiące produktów.

Zarządzanie logistyką jest ekstremalnie trudną pracą i efektywna współpraca w zespole kierowniczym jest bezwzględnie niezbędna.

Już sama ilość produktów wchodzących i wychodzących z każdego sklepu IKEA każdego dnia sprawia, że zarządzanie departamentem logistyki jest wyjątkowo trudnym wyzwaniem.

Manager w dziale logistyki kreuje współpracę pomiędzy departamentami sprzedaży i logistyki, wiedząc jak wykorzystać każdy metr sześcienny zasobów magazynowych. Odpowiedzialnością managera logistyki jest także nadzorowanie zamówień dla sklepów oraz zapewnianie właściwej ilości dostaw.

Osoby wykonujące tego typu pracę muszą posiadać umiejętności bardzo sprawnej komunikacji, szybkiego uczenia się, analitycznego rozwiązywania problemów, koordynowania zadań, ustanawiania dalekosiężnych celów i realizowania ich.

Zespół menedżerów logistyki składa się z 12 ekspertów. Szef tego zespołu chciał wesprzeć swych podwładnych narzędziami pozwalającymi im lepiej dawać sobie radę w sytuacji stresu i konfliktu. Wszystko wskazywało na to, że lepsza świadomość siebie, tolerancja i otwartość komunikacji powinny być pierwszorzędnymi celami na drodze do sukcesu.

Opis aktywności

Mentor&Coach zaproponował przeprowadzenie warsztatu FACET5 TeamScape, który buduje wzajemne zrozumienie, zaufanie i tolerancję w zespole.

Najpierw przeprowadzono dla 12 osób badanie profilu zawodowego FACET5.

Każdy z członków zespołu odbył następnie rozmowę z konsultantem poznając swój profil osobowości FACET5. Po tych rozmowach managerowie przygotowali indywidualne plany działania dla rozwoju i poprawy pracy zespołu, aby wnieść w pracę zespołu jak największy indywidualny wkład.

Następnym etapem był dwudniowy warsztat TeamScape,

który dał managerom sposobność do wymiany informacji na temat osobistych profili FACET5, proponowania pomysłów i inicjatyw, przedyskutowania jak indywidualnie podchodzą do rozwiązywania różnic poglądów. Uczestnicy warsztatu wymienili się rekomendacjami i uwagami w krótkim kwestionariuszu 360 stopni. Realizując kilka ćwiczeń uczestnicy dowiedzieli się jak mogą wykorzystać swoje mocne strony i wesprzeć zespół w różnych fazach pracy.

Wyniki

Project umożliwił zespołowi IKEA Logistics uzyskanie lepszego zrozumienia wzajemnych preferencji i zachowań. Uczestnicy mogli usprawnić komunikację i zbudować otwartość oraz zaufanie, które prowadziły do żywego dzielenia się opiniami i pomysłami.

Mentor & Coach przeprowadził spotkanie follow-up z szefem zespołu, który podkreślił widoczne zmiany w zachowaniach

i postawach członków zespołu. Ich zaangażowanie i nowy entuzjazm popchnął zespół na wyższy poziom funkcjonowania.

 

For more information on this case study, please contact HR High Touch:

Email: Poland@facet5global.com
For more information on Facet5 visit:
Web: www.facet5global.com
Email: Solutions@facet5global.comSTUDIUM PRZYPADKU
Sierpień 2015

Coca-Cola HBC Polska – Rozwój ludzi jest naszym strategicznym priorytetem

Coca-Cola HBC Polska Sp z o.o. jest rozlewcą i sprzedawcą napojów bezalkoholowych oraz liderem na rynku polskim od ponad 20 lat. Zatrudnia ponad 2000 pracowników. Jest oddziałem Coca-Cola HBC, będącej drugim na świecie rozlewcą napojów The Coca-Cola Company, docierającym do ponad 560 milionów konsumentów....Czytaj więcej


NASZE PRZEMYŚLENIA
Sierpień 2015

Za Bardzo Się Staramy!

Z Facet5 pracuję już ponad 20 lat - używam go głównie w coachingu indywidualnym, w projektach budowania zespołów, w rekrutacji oraz jako jeden z elementów Development i Assessment Centres.... Czytaj więcejComment
No Very
Captcha Image